ВСУ відмовив «Газпрому» у прийнятті до розгляду скарги щодо 172 млрд грн штрафу

logo


КИЇВ. 14 вересня. УНН. Верховний суд України відмовив ПАТ «Газпром» у прийнятті до розгляду справи щодо стягнення 172 млрд грн штрафу та пені. Про це повідомила УНН начальник Управління забезпечення взаємодії із ЗМІ та видавничої діяльності Верховного суду України Катерина Вороненко.

«Газпрому» відмовлено у прийняті справи до розгляду Верховним судом», — повідомила прес-секретар.

Нагадаємо, 15 серпня ПАТ «Газпром» подало скаргу до Верховного суду України щодо примусового стягнення з компанії 172 млрд грн штрафу та пені за позовом Антимонопольного комітету України. При цьому, 22 серпня російська компанія подала уточнену скаргу.

Як повідомляв УНН, у лютому 2016 року Антимонопольний комітет України прийняв рішення накласти на російський ПАТ “Газпром” штраф у 85,9 мільярда гривень, або близько 3,2 мільярда доларів США, через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. ПАТ “Газпром” пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги російської компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ “Газпром” у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з ПАТ “Газпром” у сумі 172 млрд грн.

“Газпром” оскаржив таке рішення до Київського апеляційного господарського суду, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке ж рішення ухвалив Вищий господарський суд України.21 квітня Антимонопольний комітет доручив Державній виконавчій службі стягнути 172 млрд гривень штрафу і пені з російської компанії “Газпром”.

На початку липня 2017 року міністр юстиції Павло Петренко повідомляв, що до Державного бюджету стягнуто з ПАТ “Газпром” 80,8 млн грн.