ВР хоче узаконити біткоін

logo


Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: біткоін

В парламенті почали роботу над законопроектом про криптовалюта.

1215_22.jpg (75.13 Kb)

У той час, як в Україні криптовалюта, в тому числі біткоіни (Bitcoin), вже активно використовуються, з їх правовим статусом наша держава все ніяк не визначиться. 18 серпня заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Наталія Лапко заявила про зміни українського законодавства в сфері регулювання платіжних систем, які нададуть небанківським фінансовим установам право випускати електронні гроші.

В Національному банку України повідомили, що відповідний законопроект був зареєстрований у Верховній Раді України від 4 листопада 2016 го під №5361-д, але парламенту не вистачило голосів для його прийняття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці стали багатшими: за рік зросла зарплата — Держстат

Однак зараз стало відомо, що Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності почав роботу над розробкою законопроекту, який дозволить врегулювати статус криптовалюта в Україні. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова комітету Сергій Рибалка.

«Світовий ринок криптовалюта перевищив 160 млрд доларів. Лідер цього Китай почав їх активно забороняти: там борються з відтоком за кордон коштів і з їх відмиванням. На лідерство тепер претендує Японія, яка в цьому році не просто легалізувала криптовалюта, а зробила їх засобом платежу. Головна мета місцевої влади — використовувати ці нові технології для здешевлення транзакцій в японській банківській системі », — написав С. Рибалка.

Як він зазначив, на сьогоднішній день криптовалюта — це «вкрай ризикований спекулятивний фінансовий інструмент, який не має ніякої реальної вартості крім спекулятивного попиту».

«Тому досвід нашого банкопаду і фінансових пірамід зобов’язує нас думати про захист інтересів людей, яких можуть масово обдурити. На нараді в Комітеті були присутні представники НБУ, Мінфіну, інших державних органів, представники ринку криптовалюта, серйозні експерти. Збираємо думки і пропозиції і будемо писати проект закону », — резюмував С. Рибалка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: