Внутрішнє споживання зернових в Україні на 4% поступається показникові попереднього сезону

logo


За підсумками 2016/17 МР внутрішнє споживання зернових і зернобобових культур в Україні оцінюється на рівні 24,2 млн тонн, що становить 42% від загального виробництва зерна (66,1 млн тонн) і на 4% поступається показникові попереднього сезону (25,3 млн тонн).

В «Астарті» стартували жнива
Експорт зерна з морпортів знову зменшився

Про це пише «АПК-Інформ».

«При цьому частка продовольчого використання в загальному обсязі внутрішнього споживання планомірно знижується. Так, частка продовольчого споживання пшениці протягом 5 останніх сезонів скорочується в середньому на 7% щорічно, на тлі скорочення чисельності населення і зміни культури харчування. У структурі внутрішнього споживання ячменю на продовольчу переробку припадає менше 1%», ― зазначив аналітик зернових ринків Андрій Купченко.

Також експерт уточнив, що основним напрямком продовольчої переробки в сегменті пшениці є виробництво борошна, а в сегменті ячменю ― виробництво круп.

За період з липня по травень 2016/17 МР на великих підприємствах України було вироблено на 1% менше борошна, ніж в попередньому сезоні (1,8 млн тонн проти 1,83 млн тонн). При цьому виробництво ячмінних круп за той же період зросло на 4%, досягнувши 16,9 тис. тонн проти 16,3 тис. тонн роком раніше.