Військовий експерт назвав спосіб повернути окуповані території

logo


В ході «гібридної війни», яка поширюється на всі сфери життєдіяльності, використання якогось одного засобу не може привести до надійного вирішення конфлікту.

Про це, відповідаючи на питання, чи може Україна повернути Донбас силовим шляхом, заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський на чаті в «Главреді».

За його словами, відповідь на «гібридну війну» повинна бути гібридною і включати в себе економічні, політичні, інформаційні, культурні та в тому числі і військові засоби.

«Тому, коли політики говорять про переваги чи дипломатичних, або військових засобів, вони кривлять душею. Використання цих коштів має бути комплексним. І тільки вміле використання в комплексі цих коштів може призвести до очікуваного результату», — підкреслив Сунгуровський.

Він також переконаний, що серед бойовиків Донбасу відбувається зачистка тому, що Росія не хоче бачити на своїй території тих, хто побіжить звідти.

«Зачистка має на меті приховати певні дані. Я не думаю, що «Гіві» знав стільки, що міг би там на когось «накапати». Те, що його поплічники взяли на себе відповідальність за його загибель – це говорить про те, що там панує безлад», – сказав він.

Сунгуровський додав: «Крім того, це вигідно Росії. Тому що реекспортом протестного потенціалу вона займатися не збирається, тобто вона не збирається бачити на своїй території тих, хто побіжить звідти. Це теж зрозуміло, особливо таких особистостей як Захарченко, Плотницький, той же «Гіві», тобто вони там не потрібні. Вони повинні залишитися на території України у кращому випадку».

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що Тука викрив подальші плани Росії щодо фейкових республік Донбасу.