Відновлювальна енергетика: Херсонщина – серед безперечних лідерів

logo


Територія Херсонщини є чи не найбільш придатною для розвитку відновлювальної енергетики. Кількість сонячних днів і потужність вітру забезпечили необхідні умови для створення не лише промислових потужностей для видобутку сонячної та вітрової енергії, а й для виникнення відповідних домашніх господарств.

Як повідомляло видання NK-Online.tv, одна з таких домашніх сонячних станцій на Херсонщині потужністю 30 кВт тільки в липні продала в мережу 5692 кВт-г, що принесло власнику господарства 824 євро.

Нещодавно також було анонсовано початок будівництва потужного вітрового парку на Херсонщині. Вітрова електростанція буде зведена на території Білозерського району. Наразі науковці проводять там дослідження з вітровимірювання та охорони навколишнього середовища. До роботи також були залучені археологи.

Wind power plant

Mathias Appel / www.flickr.com

До фінансування “зелених” проектів долучаються й українські банки. Загалом за останні 3 роки в українські проекти “чистої” енергетики інвестовано близько 700 млн євро. Про це, зокрема, повідомляє Урядовий портал. Майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії. Це свідчить про по-справжньому дієве удосконалене законодавство, а також про те, що бізнес у цій ніші активізувався і це лише початок. У цьому запевнив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представників регіональних офісів Укргазбанку.

Укргазбанк є одним з 4 банків-учасників програми “теплих кредитів”. Крім цього, банк спільно з IFC надає фінансування на встановлення сонячних, вітрових електростанцій, котелень на біомасі тощо.

«Після удосконалення “зеленого” тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», – розповів пан Савчук та зауважив, що відкривається величезний ринок використання сонячних електроустановок домогосподарствами. Це, у свою чергу, потребуватиме вигідних програм фінансування.

«Участь банків у фінансуванні таких проектів вкрай важлива, адже безпосередньо впливає і на економіку країни. Красномовний приклад – 4,5 млрд грн. взятих населенням “теплих кредитів”. Це кошти, які зайшли у ринок виробництва та використання енергоефективних матеріалів та обладнання», – підкреслив пан Савчук та закликав представників банку продовжувати працювати у напрямі еко-банкінгу та розширювати свою діяльність, враховуючи нові тенденції ринку.

Один з учасників програми еко-банкінгу – генеральний директор компанії “Віндкрафт Україна” (http://2er.eu/uk) Карл Стурен – поділився успішним досвідом роботи на ринку вітроенергетики та розповів про фінансування Укргазбанком будівництва нової вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 70 МВт в Херсонській області. ВЕС увійде у трійку найбільших в Україні.

Share the post «Відновлювальна енергетика: Херсонщина – серед безперечних лідерів»

Пов’язане