Відібрано п’ятьох кандидатів на посаду члена наглядової ради «Нафтогазу України»

logo


Комісія з конкурсного відбору незалежного члена наглядової ради НАК «Нафтогаз України» відібрала п’ятьох кандидатів на цю посаду, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі Кабінету міністрів України.

Так, на номінаційний комітет Кабміну будуть подані кандидатури екс-міністра фінансів, екс-глави представництва Morgan Stanley в Україні, глави НР «Національний депозитарій України» Ігоря Мітюкова, генерального директора «Майкрософт Україна» Надії Васильєвої, екс-директора департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Юлії Берещенко, партнера Ernst&Young Дмитра Литвака, екс-глави правління словацького оператора ГТС Gaz-System SA Яна чадам.

Як повідомлялося, реформу корпоративного управління в «Нафтогазі України» уряд почав в 2015 році відповідно до принципів ОЕСР. У травні 2016 року сформовано наглядову раду НАК в особі британців Маркуса Річардса, Чарльза Проктора і Пола Ворвіка. Від Кабінету Міністрів до ради увійшла перший заступник голови МЕРТ Юлія Ковалів, від Адміністрації президента — екс-глава Міненерговугілля Володимир Демчишин.

Ю.Ковалів вирішила подати у відставку, перейшовши на посаду глави Офісу інвестиційної ради при президенті України. Її повноваження припинені з 17 квітня 2017 року.

Ч.Проктор в середині серпня 2017 року також вирішив подати у відставку, його повноваження будуть припинені з 30 вересня.

Кабінет Міністрів 29 березня 2017 року вирішив розширити кількісний склад НР «Нафтогазу» з п’яти до семи осіб, додавши одного незалежного і одного — від держави.

«Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.