Від продажу держземель Україна може отримати значний прибуток

logo


Україна може отримати $ 20 млрд за держземлі. Такий прогноз зробив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Макар Пасенюк на Ukrainian Financial Forum, повідомляє FinClub.

«Потенційний обсяг інвестицій, отриманий від продажу землі знаходиться в державній власності, ми оцінюємо в $ 15-20 млрд», — сказав Макар Пасенюк.

На його думку, саме з продажу земель, що знаходяться в держвласності, могло б початися формування ринку землі.

Цей напрямок Макар пасенное вважає ключовим джерелом прямих інвестицій.

Рівень інвестицій в основний капітал за другий квартал поточного року склали 15,4% від ВВП, що вище, ніж 15,1% в цілому за 2016 й рік і 13% роком раніше, і вказує на висхідну тенденцію. Однак рівень, необхідний для забезпечення економічного зростання, становить не менше 20-25% від ВВП щорічно», — каже Макар Пасенюк.

Другим за величиною резервом для залучення ресурсів є український ринок енергетики.

Більш того, він потребує інвестицій для запобігання техногенним катастрофам та забезпечення сталого зростання в майбутньому. У генеруючих і передавальних потужностей термін експлуатації вичерпано на 70-80%», — підрахував Макар Пасенюк.

Необхідний обсяг інвестицій для відновлення термінів експлуатації оцінюється в $ 15-20 млрд.

Підвищити активність українського фінансового сектора і його залученість в інвестиційну діяльність, на думку експерта, має завершення процесу чищення балансів фінустанов від неякісних активів.