Верховний суд України відмовив «Газпрому» у касації щодо штрафу АМКУ на $6,6 млрд

logo


Верховний суд України не прийняв до провадження заяву «Газпрому» про перегляд ухвали Вищого господарського суду від 13 липня 2016 року, яким підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про накладення штрафу Антимонопольним комітетом України (АМКУ) на російську компанію в розмірі 85,966 млрд грн.

«Обговоривши доводи заяви та дослідивши додані до нього матеріали, колегія суддів вважає, що подана заява не обґрунтована доданими до неї доказами. Відповідно до статті 11121 Господарського процесуального кодексу України Верховний суд України відмовляє в допуску справи до провадження, якщо подана заява є необґрунтованим» , — йдеться в ухвалі ВСУ.

Нагадаємо, в січні 2016 року АМКУ оштрафував російський «Газпром» на 86 млрд грн за «зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через українську газотранспортну систему».

Водночас у «Газпромі» заявили, що у АМКУ відсутні повноваження у питанні регулювання транзиту через Україну. Термін виконання рішення сплив 4 травня, «Газпром» оскаржив його, але суди всіх інстанцій, зокрема і Верховний суд України, відмовили російській компанії у задоволенні скарги.

Згодом у Антимонопольному комітеті України заявили, що від «Газпрому» вимагають сумарно 172 млрд грн, зокрема штраф і пеню за його несвоєчасну сплату. У травні 2017 року «Газпром» програв касацію ​у Вищому господарськосу суді України на 172 млрд грн штрафу АМКУ.Читайте также: