Вартість сала б’є всі рекорди

logo


У вересні ціни на свинину та сало суттєво зросли. Найдорожче “національний продукт” продають у Києві – 105 гривень за кілограм. А ось у Тернополі сало продають за зовсім скромною, у порівнянні із іншими регіонами ціною – 32 гривні.

З 10 до 20 вересня зросли в ціні 60% соціальних, тобто найбільш затребуваних продуктів. Як змінилися ціни, порахував деректор Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook, повідомляє “Народна Правда“.

За даними Держстату за другу декаду місяця відбулось здешевлення гречки та більшості овочів. Так, зокрема, відзначаємо здешевлення гречки на 1 грн., цибулі – майже на 40 копійок, моркви, картоплі і капусти – на 20 копійок. Відтепер, українська середня ціна гречки – 23,2 грн. за кілограм, цибулі – 6,4 грн., моркви – 7,9 грн., картоплі – 6,5 грн., а капусти – 5,8 грн. кілограм.

Ціни на соціальний хліб, макаронні вироби, борошно пшеничне і олію соняшникову залишились стабільними.

Нагадаємо, за інформацією Держстату, найдорожче сало купувати у столиці України, оскільки кілограм цього продукту обійдеться киянам у 104,13 грн за кг, а ось мешканці області викладуть за нього вже 63,73 грн.

А ось в останню декаду серпня свинина в Україні піднялася в ціні вище за 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років. Згідно із інформацією Держкомстату, наразі кілограм свинини коштує близько 101,4 гривні.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.