Вартість яблук може досягти критичної відмітки

logo


Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: яблука

Експерти попереджають – взимку ситуація тільки погіршиться.

7234_b7f78b83-7fc3-4f-a461-0f776ad4e080.jpeg (50.96 Kb)

В Україні підскочила ціна на традиційний фрукт – яблука. У Києві фрукт продають вже по 20 грн/кг, а за літні сорти просять всі 25 грн.

На ринках покупці скаржаться, що тепер лише два яблука обходяться в 8 гривень, але ж раніше цей фрукт був найдоступнішим.

«Яблука по 25-30 гривень зараз, скільки ж вони коштуватимуть взимку?» – дивується жінка-покупець Валентина.

Продавці пояснюють: ціни підскочили через те, що травневі заморозки вбили половину врожаю. «Дешевого яблука цього року вже й не чекатимемо», – каже продавець Тетяна. Найдешевша позиція – 15 грн/кг, але це неякісний товар, яблука побиті.

Але, як попереджають фахівці, ситуація стане ще складніше після збору зимових сортів. Зазвичай такі яблука привозять з Польщі, але цього року там неврожай. «Україна завжди в разі дефіциту якісних яблук могла їх купити в Польщі. Але цього року в Польщі ситуація ще гірше», – розповіла керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мінімалку» українців хочуть осучаснити на 500 гривень

Тому в другій половині осені можливий новий ціновий стрибок.

Втім, запасатися яблуками про запас експерти радять хіба що у формі повидла. «Я розумію, що доходи українців не зростають, але яблука – це не цегла. Вони не лежатимуть на поточний рік на балконі або в підвалі», – застерігає Гетьман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: