В уряді розповіли, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом

logo


КИЇВ. 11 вересня. УНН. Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” передбачає використання показань як загальнобудинкових, так і квартирних лічильників. Про це повідомляє Урядовий портал у Facebook, передає УНН.

Як зазначається, після набуття 2 серпня чинності закону, який передбачає встановлення лічильників у багатоквартирних будинках, з’явилось багато міфів, один із головних про те, що закон начебто дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників.

Наголошується, що закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні).

«Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники», — сказано у повідомленні.

В уряді підкреслили, що закон і надалі передбачає використання квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги, та пояснили принцип розподілу.

«Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема “різниці в показаннях” (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан», — сказано у повідомленні.

Як повідомляв УНН, 28 липня Президент підписав закон, який зобов’язує ставити у будинках лічильники.Читайте также: