В уряді радіють: українці менше звертатимуться по субсидії, бо стали багатші (документ)

logo


Міністр соцполітики Андрій Рева та голова уряду Володимир Гройсман

Міністр соцполітики Андрій Рева та голова уряду Володимир Гройсман

Міністерство соціальної політики очікує зменшення кількості людей, які скористаються субсидіями на оплату комунальних послуг в опалювальному сезоні 2017-2018 років.

Про це сказано у відповіді Мінсоцполітики на запит «Главкома».

У відомстві переконані, що причина пов’язана з «тенденцію щодо зростання доходів населення у той час, коли ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги суттєво не підвищуються».

Водночас у міністерстві нагадали про дію постанови Кабінету міністрів України від 26 квітня 2017 року №300. Згідно з нею, житлова субсидія на наступний період з 1 травня не буде призначатися при наявності у споживача двомісячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. При цьому, як запевняє Мінсоцполітики, «якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії».

Для перегляду списку натисніть на зображення

Загалом, в Україні в минулорічний опалювальний період налічувалось близько 7 млн сімей-отримувачів житлових субсидій.

Як повідомляв «Главком», на покриття всіх потреб у субсидіях для населення для оплати житлово-комунальних послуг у бюджеті на 2017 рік необхідно було закладати не 47 млрд грн, а близько 100 млрд. На кінець травня понад 35,2 млрд грн. використано на субсидії.

Читайте також статтю «Главкома» «Чому з платіжок зникла графа субсидії?»