В уряді готують законопроект, щоб жителі окупованих територій, змогли отримувати пенсію

logo


Мешканці окупованого Донбасу нині змушені зображати, що вони переселенці, щоб отримати свої грошіНа сьогодні, жителі окупованого Донбасу не мають змогу отримати соціальні виплати від української держави. У міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України збираються повернути виплати цим людям. Про це у інтерв’ю «Главкому» розповіла радник міністра з питань тимчасово окупованих

Олеся Цибулько

фото: Станіслав Груздєв, Главком

Олеся Цибулько

На сьогодні, жителі окупованого Донбасу не мають змогу отримати соціальні виплати від української держави. У міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України збираються повернути виплати цим людям. Про це у інтерв’ю «Главкому» розповіла радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олеся Цибулько. 

За словами Цибулько, чиновники готують відповідний законопроект, який дозволить мешканцям окупованих територій отримувати пенсії та інші види соціальної допомоги. «Зараз є ініціатива, законопроект №6692, зареєстрований у Верховній Раді, який має узаконити механізм, коли людина може приїхати на контрольовані Україною території і відкрито сказати: «Я живу там, і я приїхала сюди отримати свою пенсію», — зазначила Цибулько.

Як розповідає радниця, зараз пенсії можуть отримати тільки переселенці з окупованих територій. Така ситуація створює  тіньовий бізнес. «Зараз ці люди змушені обманювати, щоб отримати свої гроші. Продаються адреси, де люди реєструються. Це також призводить до того, що у нас немає правдивої статистики щодо переселенців», — говорить Цибулько.

Детальніше читайте: Як Грузія повертає окуповані Росією території. Досвід для України