В Україні з’явиться незалежна лабораторія з контролю якості молока

logo


Про це повідомляє прес-служба АВМ.

У лабораторії аналізуватимуть фізико-хімічні якості сировини:

— загальні проби молока від господарства для вчасного реагування на негативні зміни у здоров’ї тварини;- проби молока від кожної корови для налагодження виваженої селекційної роботи.

Крім того, лабораторія забезпечуватиме оперативну ідентифікацію збудників маститу та їх чутливості до антибіотиків з метою підбору оптимальних програм лікування та профілактики. «Створенню лабораторії сприяло кілька причин. Одна із головних — бажання виробників збільшити кількість молока-сировини екстра класу», — поінформував керівник лабораторії Андрій Білан.

Слід підкреслити, що мастити корів — одна з найбільших проблем молочного скотарства. Збитки, які несе виробник від захворювання корів на мастит, перевищують збитки від всіх інших хвороб. Так, щорічні збитки від цієї хвороби у Великобританії оцінюють у понад  170 млн. фунтів стерлінгів, а в США — понад 2 млрд дол. До цих втрат включають – затрати на лікування та профілактику хвороби; втрати потенційного прибутку через погіршення якості молока-сировини, репродуктивної функції корів та їх передчасну вибраковку.Читайте также: