В Україні створять унікальну ферму по вирощуванні овочів

logo


В Україні створять унікальну ферму по вирощуванні овочів Унікальна новинка: в Україні по-новому будуть вирощувати овочі Фото: charivne.info

У Рівному планують збудувати вертикальні ферми для вирощування овочів та зелені за принципом гідропоніки. Це коли до культур доходить ідеальна кількість вологи та поживних речовин, які проникають безпосередньо в коріння в повністю контрольованому середовищі.

«Ми розробили кероване штучне освітлення, що дозволяє змінювати налаштування освітлення без ручних маніпуляцій на всій фермі. Головна особливість вертикальної гідропонної ферми в тому, що рослини замість сонячного світла отримують підсвічування від світлодіодів, а їх розвиток відбувається в повністю контрольованому середовищі.

За такою технологією основні технологічні витрати по освітлення складають 85 % від загалу. Також не потрібно підігрівати рослин, оскільки розсіювана потужність світлодіодів є достатньою для обігріву. Різниця технологічної вартості культур коливається в межах 50–70 %.

Це екологічно чисте виробництво. Окрім того, екологічною є й сама продукція, адже при вирощуванні у вертикальних фермах культури не страждають від шкідників, а тому не використовуються засоби захисту рослин», — розповідає рівненський підприємець Станіслав Дубровський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овоч-гігант — з одного куща зібрали 8 кг помідорів

Вертикальна ферма дає врожай в два рази швидше, ніж звичайна, і потребує на 97% менше води.

×