В Україні пройшов Перший європейський день ферми

logo


12 вересня, на базі агропромислового холдингу  «Астарта-Київ», «Агрофірма ім. Довженка», відбувся Перший європейський день ферми. 

ВАР працюватиме в урядовій робочій групі з антирейдерства
«Астарта» планує зайнятись переробкою молока та розвивати молочну кооперацію

Ключовим моментом заходу стало відкриття першого в Україні фідцентру, потужності якого розраховані на забезпечення 10 000 корів на добу.

Організаторами події виступили Асоціація виробників молока (АВМ), Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), консалтингова компанія «Дикун» та агропромхолдинг «Астарта-Київ», передає прес-служба АВМ.

Перший європейський день ферми зібрав понад 400 молоковиробників і відвідувачів заходу. Учасників привітав Ельман Оруджов, заступник операційного директора по тваринництву компанії «Астарта».

«Я радий вас вітати. Нещодавно на міжнародній конференції я презентував ті структурні проекти, які ми плануємо здійснити та які вже були розпочаті в «Астарті». Всю нашу роботу ви зможете оцінити під час відвідин кормоцентру та нетельного комплексу ферми», — зазначив він.

Продовжив слово голова ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» Андрій Дикун: «Україна — це одне із стратегічних місць у світі, де можна виробляти багато дешевого і якісного молока. Раніше ніхто не міг подумати, що ми будемо доїти більше 7 тонн. Не пройшло і 10 років, а ми маємо кращі результаті, ніж очікували».

Далі всі учасники заходу мали нагоду спостерігати урочисте відкриття фідцентру.

«Я працюю в компанії «Астарта-Київ» 18 років. Наш шлях до сьогоднішніх результатів у тваринництві починався з надою в 1300 л молока на корову. Крок за кроком ми рухалися вперед: робота над генетикою, покращення кормовиробництва, будівництво сучасного молочно-товарного комплексу. І сьогодні агрофірма «ім. Довженка» вже має надої майже 9000 л», — розповів Віктор Скочко, генеральний директор АФ «ім. Довженка».

Про важливість даного фідцентру поінформував Желько Ерцег, операційний директор агропромхолдингу «Астарта»: «Для нас це не просто чергова інвестиція в елеватор чи цукровий завод — це інвестиція в унікальний об’єкт, перший подібного роду в Україні. До сьогодні стримуючим фактором для збільшення надоїв була якість кормовиробництва. Тому фідцентр змінює саму філософію розвитку тваринництва».

«Хочу сказати, що сьогодні дійсно не простий час для нашої країни, дякую вам, що всі ці роки ви дійсно вірите в молочну галузь, що ви розвиваєте, інвестуєте. Також, хочу подякувати аграрному холдингу, адже це перший приклад інвестицій агрохолдингу в молочне скотарство за 25 років незалежності. Чим більше Україна буде мати якісного молока, тим кращу ціну ми зможемо мати», — підкреслив Андрій Дикун.