В Україні на рік продовжили мораторій на продаж землі

logo


В Україні як мінімум ще рік не можна буде продавати чи купувати сільськогосподарські землі, вирішили в Раді 236-ма голосами.

Верховна Рада України продовжила заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року. За відповідний законопроект на засіданні у четвер, 7 грудня, проголосували 236 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

В оприлюдненій на сайті парламенту пояснювальній записці необхідність продовження мораторію мотивована «умовами воєнного стану й економічної кризи». На думку авторів законопроекту, відкриття ринку сільськогосподарських земель без законодавчого урегулювання процедури їхнього обігу буде «загрозою як національній, так і продовольчій безпеці» України.

Загалом у країні більш ніж 40 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь. Мораторій на продаж триває від 2002 року. Аграрний ринок функціонує через оренду, що призводить до меншої продуктивності та інвестицій. Міжнародний валютний фонд (МВФ) називає земельну реформу однією з ключових умов продовження співпраці з Києвом. Українські право- та лівопопулісти неодноразово заявляли, що відкриття ринку землі призведе до її скуповування олігархами.

Також за темою

Symbolbild Parlament Kiew Ukraine
Верховна Рада України планує до літа ухвалити пенсійну та земельну реформи 04.04.2017

України зобов’язалася у квітні-травні провести пенсійну та земельну реформи. Про це йдеться в меморандумі, оприлюдненому на сайті МВФ.

Brot Brotsorten
Конституційний суд перевірить конституційність заборони продажу земель 21.02.2017

Протягом 16-ти років в Україні діє мораторій на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Однак тільки тепер Конституційний суд може взятись за перевірку його конституційності.

Dorf Myrne Ukraine
Земля — народу: чи допоможе тиск МВФ відкрити український земельний ринок 10.04.2017

Продавати та купувати землю в Україні, імовірно, можна буде вже з наступного року. Таку обіцянку влада дала МВФ. Але ринок працюватиме із істотними обмеженнями, попереджають експерти.