В Україні фермери масово відмовляються від виробництва курятини

logo


В Україні фермери масово відмовляються від виробництва курятини. Проте попит не зменшується.

Про це повідомив голова ФГ «Прогрес» Сергій Прилуцький, пише Kurkul.com.

«Той, хто залишиться на ринку, розуміє, що кожен день у нього є збиток, тому що не можна продавати нижче собівартості. Але тут нікуди не дінешся, якщо птицю посадив, то 14 місяців її треба утримувати, не зважаючи на збитки. У цьому і заключаються складності виробництва яєць», ― розповідає фермер.

Сергій Прилуцький був змушений відмовитися від вирощування свинини та ВРХ на користь птахівництва. Але побоюється, що скоро теж доведеться змінювати діяльність.

«Так склалося, що собівартість утримання свиней була дуже висока. Ми тримали їх дуже довго, потім, у зв’язку з тим, що економіки не було, змушені були вирізати, з коровами склалася та ж історія. Зараз переживаємо цю проблему на птахофабриці. Собівартість птиці — 12 грн, а ціна яйця — до 5 грн. То, відповідно, ми розуміємо — рано чи пізно ми змушені будемо розлучитися з цим напрямом, якщо в країні щось не зміниться», — розповідає Сергій Прилуцький.

Нагадаємо, що в країнах ЄС знащили мільйони яєць, після того, як було встановлено, що деякі з них містять високий рівень токсичного інсектициду, який забороняється використовувати у виробництві продуктів харчування для споживання людьми.