В Україні активізується робота щодо протидії незаконному поглинанню та захопленню земель

logo


15 Вересня 2017 p.

Постановою Кабінету міністрів України відновлено роботу Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Сьогодні відбулося перше засідання комісії, а разом з тим – селекторна нарада з керівництвом областей за головування першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.Участь у нараді від Івано-Франківщини взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, яка очолює регіональний оперативний штаб з питань захисту прав агровиробників, члени цього штабу, а також керівник апарату ОДА Роман Маланій.

Йшлося про роботу оперативних штабів в областях, координацію роботи органів влади у питанні попередження незаконного захоплення земельних ділянок і підприємств, рейдерських атак, правового реагування на порушення майнових прав. Водночас розглядалися конкретні ситуації у регіонах держави, де були зафіксовані згадані правопорушення.

Степан Кубів акцентував увагу на поширених прикладах порушень прав фермерів та агроформувань, коли рейдери прикриваються озброєними угрупуваннями, або ж фальсифікуються договори оренди, або здійснюються крадіжки врожаю. В той же час присутній на нараді міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що цьогоріч масових захоплень земельних ділянок не має, у більшості випадків проблему вдається вирішити у стадії зародження конфлікту.

У ході наради керівництву областей доручено активізувати роботу оперативних штабів на місцях, налагодити взаємодію органів державної влади і правоохоронних органів та організацію надання правової допомоги, залучати до роботи штабів громадськість та представників ЗМІ. Про проведену роботу очільники областей звітуватимуть у листопаді цього року.

Слід зазначити, що на Прикарпатті оперативний штаб з питань захисту прав агровиробників створений минулого місяця. З серпня на Івано-Франківщині активно запрацювали і мобільні групи, які надають безоплатну правову допомогу мешканцям краю. Наразі групи здійснили 24 виїзди у сільські населені пункти та надали юридичні консультації понад ста громадянам.  

Переглядів: 6

Loading…

Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Архів

Вересень

2017

 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30