В інвесторів є «вільні» 40 трильйонів доларів, частину може отримати Україна – Світовий банк

logo


Відкриття ринку землі дозволить Україні збільшити ВВП на 1,5%.

Один із кредиторів України – Світовий банк – продовжить активну співпрацю з Києвом за умови проведення реальних реформ, зокрема, земельної, медичної, а також створення антикорупційного суду.

Про це під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм сказав президентом Групи Світового банку Джим Йонг Кім. Він також зазначив, що в світі є 40 трильйонів доларів, які шукають свого адресата — Україна могла б стати таким місцем.

«Коли ми досягли ліміту можливого кредитування України, ми обмінялися певними зобов’язаннями з європейськими інституційними банками з тим, щоб ми могли дати більше коштів Україні. Зараз ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх до України, — сказав Джим Йонг Кім.

Читайте також: У МВФ порахували, скільки відсотків економічного зростання в Україні «з’їдає» корупція

Президент групи Світового банку переконаний, що підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції до України.

«Прихід інвесторів у цей сектор призведе до підвищення продуктивності. Для мільйонів власників паїв і ділянок це додаткові доходи від оренди, це дасть можливість наповнити бюджет і звільнити кошти, які можна буде направити на інші напрямки, зокрема, на охорону здоров’я», — сказав він.

За його словами, відкриття ринку землі дозволить, за попередніми підрахунками, збільшити  ВВП на 1,5%. Це той сектор, на який звертають найбільшу увагу інвестори з точки зору подальшого розвитку України.

Читайте також: Через зростання зарплат в Україні поповзуть вгору ціни. МВФ погіршив інфляційні прогнози

Нагадаємо, співпраця України зі Світовим банком триває останні 25 років. Протягом цього часу Київ отримав понад 11 млрд доларів інвестицій на різні проекти. Серед них – проведення пенсійної, медичної реформ, підтримка програм із безпеки та оборони, реорганізації та відновлення населених пунктів Донбасу, вирішення проблем, пов’язаних з організацією життєзабезпечення внутрішньопереміщених осіб.Читайте также: