«Урядовий кур’єр»: указ Порошенка щодо санкцій опублікують завтра, документ набуде чинності

logo


Редакція офіційної газети «Урядовий кур’єр» завтра опублікує указ президента України Петра Порошенка щодо нових санкцій України проти російських компаній і фізичних осіб. Про це Радіо Свобода повідомили у виданні.

«Принесли вже. Завтра він буде опублікований», – повідомили в виданні.

В Адміністрації президента України зазначили, що указ набуде чинності, коли буде опублікований в «Урядовому кур’єрі».

Офіційна газета органів державної виконавчої влади «Урядовий кур’єр» публіковує тексти законів України, указів президента, постанов та розпоряджень Кабміну, нормативні документи міністерств і відомств. Значна частина цих документів набуває чинності з дня публікації в «Урядовому кур’єрі».

Сьогодні Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. У списку 468 юридичних осіб – зокрема, сервіси «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники», сайти Mail.Ru Group, антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Економічні санкції також запроваджуються проти найбільших російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Звезда», ТНТ, РЕН, ОТР.

Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Крім того, санкції запроваджуються проти 1228 фізичних осіб: громадян України, Росії й інших держав. Термін дії обмежень – від одного до трьох років.

У РНБО повідомили, що це рішення ухвалене на підставі пропозицій СБУ, Нацбанку і Кабміну.

Голова Інтернет асоціації України Олександр Федієнко заявив, що здійснення блокування російських сайтів, що потрапили під санкції, українськими провайдерами наразі неможливе технічно. За його словами, для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.Читайте также: