Уряд передав майно Одеського НПЗ Курченка в управління Фонду держмайна

logo


Кабінет міністрів підтримав проект розпорядження щодо віднесення майнових комплексів ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна» до сфери управління Фонду державного майна.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні Кабміну, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Заперечень немає», — сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, оголошуючи результати розгляду цього питання.

Як відомо, Одеський нафтопереробний завод у 1999 році був викуплений російською компанією «Лукойл». У червні 2013 року «Лукойл» продала ОНПЗ українській корпорації СЄПЕК, яку контролює Сергій Курченко. Пізніше СЄПЕК передала підприємство в заставу ВАТ «Банк ВТБ» (РФ).

У лютому 2014 року міліція почала розслідувати наявність контрабандних нафтопродуктів на Одеському НПЗ, після чого завод припинив випуск нафтопродуктів.

В результаті, Приморський районний суд Одеси 6 березня 2014 року в рамках кримінального провадження щодо посадових осіб групи компаній СЄПЕК наклав арешт на нафту і продукти її переробки, що перебувають на Одеському НПЗ.

Після чого, у квітні 2014 року Печерський районний суд Києва заарештував нерухоме майно НПЗ.

19 червня Суворовський район суд Одеси прийняв рішення про передачу Одеського НПЗ в державну власність.

Читайте також: Спільники Курченка хотіли «сховати» майно Одеського НПЗ у російському банку

Через місяць Апеляційний суд Одеської області відмовився розглядати апеляцію на рішення про конфіскацію майнового комплексу Одеського НПЗ в держвласність.

Прокуратура розслідує можливе фінансування тероризму бізнесменом Курченком.

Служба безпеки України заявляла, що бойовики планують передати «націоналізовані підприємства-нерезиденти» на окупованих територіях Донбасу власнику «Східно-європейської паливно-енергетичної компанії» (СЄПЕК) Сергію Курченку.

ТОВ «Енергія і газ Україна» територіально розташоване на території Одеського нафтопереробного заводу. Згідно з даними Єдиного державного реєстру прав власності власником майна за місцем реєстрації ТОВ «Енергія і Газ Україна» до теперішнього часу є ТОВ «Енергія і Газ Україна».Читайте также: