«Укрзалізниця» підвищує тарифи на залізничні вантажоперевезення з 1 жовтня 2017 року

logo


200.png

Тарифи на вантажні залізничні перевезення в Україні будуть підвищені на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

Це випливає з тексту фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця», затвердженого на засіданні Кабінету міністрів України в середу.

Між тим, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна під час обговорення фінплану «Укрзалізниці» на засіданні Кабміну зазначила, що в умовах відсутності незалежного регулятора для такого монополіста, як «Укрзалізниця», встановлення тарифу є питанням регулятивним.

«Тому пропозиції тарифної ради Міністерства інфраструктури буде обговорюватися, і буде проводитися аналіз регулятивного впливу таких тарифів на економіку в цілому, оскільки залізниця – системоутворююча інфраструктура, і підвищення, одноразово, на 22,5% може призвести до дуже серйозних негативних наслідків для економіки», — заявила вона.

Ксенія Ляпіна запропонувала зробити зрозумілий тарифний план на 3-5 років, щоб і бізнес розумів чого чекати, і «Укрзалізниця» розуміла, які у неї є ресурси.

Раніше повідомлялося, що тарифний комітет Міністерства інфраструктури України 31 серпня 2017 року погодив підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення всередині країни на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

До цього глава міністерства Володимир Омелян зазначав: «Спільна позиція: підвищувати треба, але тариф має бути ринковим. Думаю, знайдемо правильне компромісне рішення з бізнесом».

За матеріалами: «Інтерфакс-Україна»

 Читайте также: