Укрзалізниця має співпрацювати не з одним виробником локомотивів, а кількома — експерт

logo


Укрзалізниця має співпрацювати не з одним виробником локомотивів, а кількома - експерт Володимир Шульмейстер: » З Укрзалізницею повинні співпрацювати два або три великих світових виробника» / Фото: dailygazette.com

Співпраця з будь-яким з світових виробників — це позитивна тенденція. Але тільки тоді, коли вона правильно структурована.

Так Gazeta.ua прокоментував договір про співпрацю Укрзалізниці та американської компанії General Electric Transportation Володимир Шульмейстер, директор програми «Інфраструктура» Українського інституту майбутнього і колишній заступник міністра транспорту.

Укрзалізниця отримає 30 нових локомотивів General Electric. Партнерство між компаніями передбачає постачання і локалізацію виробництва локомотивів моделі GE Evolution в Україні. Модернізацію діючого флоту локомотивів і інвестиції в сервіс на обслуговування в Україні.

«База локомотивів на сьогоднішній день в Укрзалізниці дуже сумна. Катастрофічно не вистачає об’єктів. А ті, які є, знаходяться в майже не робочому стані.

Ідеальна картина повинна виглядати наступним чином. З Укрзалізницею повинні співпрацювати два або три великих світових виробника. Адже обсяг роботи, який необхідно зробити по ремонту та заміщенню тяги, достатній для співпраці відразу з декількома виробниками. Тому що якщо це буде один, то ми будемо залежні від його поставок. Повинна бути альтернатива «, — пояснює експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Укрзалізниця» не підвищуватиме залізничні тарифи для бізнесу в 2018 році

Зараз не зовсім зрозуміло, на яких умовах буде співпраця з General Electric, каже він.

«В ідеалі ми маємо зобов’язати їх максималізувати локалізацію. Тобто в Україні має вироблятися більш 80відсотків деталей. Ми не повинні купувати запчастини за кордоном і тут займатися тільки збіркою. Треба перестати бути сировинним придатком для Заходу. У цьому випадку кількість імпорту буде зменшуватися.

Розвиток машинобудування в свою чергу забезпечить інші галузі промисловості роботою. Ідеальний ефект це залучення різних індустрій залишати гроші в Україні, а не експортувати їх на Захід «, — додає Володимир Шульмейстер.

×