Український молочний індекс (УМІ) побив рекорд

logo


11 вересня, Розділ Новини, переглядів 0

Про це повідомляє Андрій Ярмак у своєму пості у Facebook.Українській молочний індекс (УМІ) побив рекорд «молочного занудства», бо практично не змінився в серпні 2017 року.Але це не означає, що нічого цікавого не відбулося. Точніше, навпаки.Передусім, ми отримали вже офіційний доказ того, що український молочний бізнес стає дійсно професійним. Так, і це чітко видно з УМІ!

Зверніть увагу на графік – на ньому показується абсолютне значення накопичувального коливання УМІ за перші 8 місяців з 2012 по 2017 рік. Останні чотири року іде чітка лінійна тенденція до зниження рівня коливань УМІ. В цьому році встановлено абсолютний рекорд – середньомісячне відхилення УМІ не перевищувало 3,2%! Отже, у нас, шановні колеги, падає сезонність – ця страшна для молочного бізнесу штука, що робила неможливим стратегічне або навіть середньострокове планування.

Більше того, протягом літнього періоду (період «великого молока»), УМІ лишався майже абсолютно стабільним, коливаючись в межах 1,5 відсотка. До речі, що найцікавіше – стабільність переробки була ще вищою. Отже, це дуже пов’язані між собою речі.В цілому ж, поточний сезон дозволив професійним виробникам молока поки що заробити на 36% більше в середньому, ніж попередній – або на 9% більше, ніж в середньому за останні п’ять років за цей самий період, або на 19% більше, ніж за останні три роки.А щодо серпня 2017, то він був найприбутковішим за останні чотири роки, і на 54,7%прибутковішим, ніж аналогічний місяць минулого року.У вересні очікується зростання УМІ. В останні три роки в вересні УМІ зростав в середньому на 13-14%. Цікаво, чи й тут вдасться зберегти тенденцію до вищого рівня стабільності?

 

 Економіст інвестиційного відділу ФАО  Андрій Ярмак

Схожі новиниЧитайте также: