Українські інвестори йдуть в Євросоюз

logo


Після того, як українські бізнесмени відкрили птахофабрики у Нідерландах та Словаччині, вони націлилися на Німеччину. Це допоможе забезпечити задоволення попиту, який постійно зростає серед європейських споживачів.

Читайте також: «Українці в Узбекистані»

Українські інвестиції до країн Європейського Союзу заохочуються угодою про торгівлю від 2014 року.

Компанія MHP, яка розташована у Києві, у партнерстві з голландським оператором Jan Zandbergen минулого року побудувала переробний завод у Нідерландах, які є ключовим ринком для української курятини.

За словами аналітиків Департаменту сільського господарства США, шість місяців тому MHP оголосила про відкриття переробного заводу в Словаччині, до якого компанія зможе поставляти з України заморожених птахів протягом одного дня після забою.

Зараз Німеччина разом з Нідерландами є другим основним покупцем українського м’яса бройлерів, призначених для використання у вигляді сосисок та готових продуктів, які виробляються в Україні.

Аналітики прогнозують, що українці закуповуватимуть додаткові потужності в Німеччині, які також використовуватимуться для переробки української курятини.

Євросоюз

Євросоюз

Відкриття заводів в ЄС, крім того, що дозволяє українським переробникам краще пристосовувати свою продукцію до місцевих ринків, також уможливлює для них використання невикористаних імпортних мит.

Як очікується, українські виробники цього року експортують 44 000 тонн бройлерів до ЄС, що значно перевищить тарифну квоту в 18 400 тонн.

Читайте також: «Україна може визнати, що веде війну з Росією»

Нещодавній економічний спад в Європі не торкнувся продажів курятини, оскільки м’ясо бройлерів дешевше за інші види м’яса. До того ж в наступному році в Євросоюзі очікується зростання попиту, а, відповідно, і експорту.

У Німеччині український інвестор, який вийде на ринок є чистим імпортером м’яса бройлерів, на відміну від сусідньої Польщі, яка перетворилася на найбільшого виробника в ЄС та відповідає за 18% виробництва курятини в ЄС.

Нідерланди

Нідерланди

На даний час зростання виробництва курятини в Німеччині зупинилося, оскільки екологічні проблеми перешкоджають створенню нових птахофабрик та розширенню існуючих.

Після відкриття переробного заводу у Венендаалі компанія MHP в Нідерландах наштовхнулась на опір з боку фермерів, які вирощують птицю.

Читайте також: «Чому Україна не повинна бути буферною країною»