Україні запропонували реалізувати турецький досвід роботи з токсичними кредитами

logo


Екс-голова Агентства з банківського нагляду Туреччини Енгін Акчакоча запропонував реалізувати в Україні турецький досвід вирішення проблеми токсичних кредитів, і його ідею підтримали.

Про це Енгін Акчакоча розповів в інтерв’ю FinClub.

«Робоча група, в яку входили Мінфін, НБУ, Фонд гарантування вкладів, факторингові і лізингові компанії, ДФС і НАБУ, підготувала драфт законопроекту. Ми запропонували відокремити факторинг від операцій з продажу проблемних кредитів, внести зміни в Податковий кодекс і прописати низку податкових пільг за аналогією з турецьким досвідом», – повідомив він.

Енгін Акчакоча запропонував на п’ять років звільнити компанії, які будуть працювати з проблемними активами, від податку на прибуток.

Мінімальний статутний капітал компанії буде лише 30 млн грн.

«Я пропонував встановити мінімальний розмір статутного капіталу на рівні $10 млн, але члени робочої групи ухвалили рішення зупинитися на 30 млн грн», – зазначив він.

Будь-який бізнесмен зможе створити компанію для проблемних кредитів. «Якщо ви хочете купувати токсичні активи, ви повинні зареєструватись як компанія з управління проблемними активами, розкрити кінцевих бенефіціарів і довести легальність походження коштів», – підкреслив Енгін Акчакоча.

Читайте також: Гра на пониження: ФГВФО анонсував нові правила для учасників ринку токсичних активів

При цьому «якщо у вас зараз є факторингова або колекторська компанія, ви зможете перереєструватися і працювати за новим законом».

«Компанії з управління проблемними активами зможуть купувати активи всіх банків – як приватних, так і державних. Це дозволить створити вторинний ринок проблемних активів, а інвестори зможуть більш ефективно управляти своєю ліквідністю», – сподівається автор законопроекту.

Рейтинг популярності матеріалу «Україні запропонували реалізувати турецький досвід роботи з токсичними кредитами» на Finance.UA — 2.0Читайте также: