Україні пропонують перейти до вільного продажу третини газу «Укргазвидобування»

logo


21перегляд

13 листопада 2017, 12:25

Секретаріат Енергетичного співтовариства (ЕС) і Всесвітній банк пропонують Україні свій варіант положення про спеціальні зобов’язання в газовій сфері (PSO), що передбачає вільний продаж не менше третини газу виробництва ПАТ «Укргазвидобування».

Про це з посиланням на голову Секретаріату ЕС Янеза Копача пише Інтерфакс.

«Кілька днів тому ми разом з ВБ (Всесвітній банк – Mind) запропонували нову редакцію положення про PSO … Перший крок – почати вільний продаж не менше третини газу, виробленого «Укргазвидобуванням». При цьому дві третини залишаться для регульованого сегмента – домогосподарств і ТКЕ. На наступних кроках – продавати на вільному ринку ще трохи більше. Ми розуміємо, що неможливо все зробити одномоментно, але потрібно починати», – сказав він.

Другою термінової мірою Копач зазначив забезпечення вільного доступу до даних про роздрібних споживачів. Він аргументував це тим, що в деяких випадках спроби змінити постачальника, споживачі не могли цього зробити через відсутність доступу до клієнта у альтернативного постачальника. Інформацією про роздрібні споживачі-домогосподарства зараз мають збутові компанії, створені власниками облгазів.

На сьогоднішній день весь газ, вироблений «Укргазвидобуванням», йде на потреби населення і теплокомуненерго.

Раніше повідомлялось, що в Україні за 10 місяців імпорт газу збільшився у 1,5 раза.Читайте также: