Українцям на замітку: змінено правила нарахування субсидій

logo


У системі нарахування соціальної знижки для українців — субсидії — знову відбулися чергові зміни. Відтак, тепер вона нараховуватиметься на місяць пізніше.

Приміром, якщо раніше субсидії давали від 1 жовтня до 30 квітня, то тепер – лише від 15 жовтня до 15 квітня. На 30 днів менше. Скоротились і соціальні нормативи на приготування їжі. Про це пише Вголос.

Важливе нововведення, про яке не слід забувати тим, хто хоче користуватися субсидіями, – декларація про доходи. Раніше прибутки фіксували за календарний рік: від січня до грудня. Тепер термін максимально наблизили до дати отримання допомоги.

А от тим, хто зекономив на опаленні (газом чи з допомогою електроенергії) та витратив менше норми субсидії, держава поверне зекономлене грошима. Відповідні заяви на монетизацію субсидій приймали до 1 вересня. Гроші майже двом мільйонам родин мають виплатити в жовтні-листопаді. 

Як відомо, субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримають лише ті боржники, які винні підприємствам не більше 340 грн. Враховуватимуть ту суму, яку не сплатили за 2 місяці і більше.

Про це раніше сказав директор департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.

Крім того, зменшили норми споживання газу. «За наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання надають 3,3 кубічних метра на одну людину в місяць (було 4,4 кубічних метра). За наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 кубічних метра (було 7,1 кубічних метра). За наявності газової плити і газового водонагрівача – 10,5 кубічних метрів (було 14 кубічних метрів)», — зазначив Крикунов.

Серед інших нововведень — заборона одночасно отримувати пільги за місцем реєстрації та місцем фактичного проживання. Недієздатним особам субсидію призначатимуть за заявою опікуна.

Додамо, більше третини субсидіантів Києва, накопичили борги за комунальні послуги та можуть не отримати субсидію на наступний період з квітня 2017 року, 

«З 280 тисяч сімей 98 тисяч втратили право на субсидію у зв’язку із заборгованостями. 280 тисяч домогосподарств – це всі сім’ї — одержувачі субсидії станом на перше травня 2017 року», — заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Микола Поворозник.

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, у кого і чому можуть забрати субсидії. 

Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте — все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.