Українці не знають реальних умов своїх кредитів — USAID

logo


73% громадян готові взяти кредит у банку або фінкомпанії лише в самому крайньому випадку. Такі результати дослідження озвучила заступник керівника проекту USAID “Трансформація фінансового сектора” Юлія Вітка.

В рамках дослідження вивчалася реклама та кредитні договори клієнтів, проводилися контрольні візити “таємних покупців”, опитувалися українці – споживачі послуг фінустанов. Як з’ясували експерти, 73,6% рекламних матеріалів взагалі не містять фінансової інформації, а 8,8% рекламували безвідсоткові кредити.

“Вивчення ринку, звичайно, проводилося до набрання чинності закону про споживче кредитування, який забороняє таку рекламу. Але навіть сьогодні я бачу подібні пропозиції по ринку”, – зазначила Вітка.

Під час відвідування фінансових установ “таємними покупцями” дослідники виявили:

в 68% випадків позичальнику не надавали письмову інформацію;
в більш ніж 80% випадків основні умови надання кредиту озвучувалися усно;
в 41% випадків у потенційних одержувачів кредитів фінустанови не цікавилися доходами громадян.

“Фінкомпанії і ломбарди найменше цікавилися документами на відміну від інших фінустанов. У таких установах видача кредитів схвалювалась частіше і швидше”, – зазначила експерт.

Велику кількість порушень виявили перевіряючі і при вивченні договорів споживчого кредитування. Так, 33% документів не містили детальної інформації про сукупну вартість кредиту.

У 17% договорів не було графіка платежів, а в ще 54% договорів знайшли прописані умови, які порушують права позичальника на дострокове повернення кредиту.

Рейтинг популярності матеріалу «Українці не знають реальних умов своїх кредитів — USAID» на Finance.UA — 2.0