Україна збільшила імпорт бананів з Колумбії майже в 32 рази

logo


Сезон 2016/17 ознаменувався істотним зростанням поставок в Україну бананів з Колумбії. За вересень–серпень минулого сезону Україна збільшила імпорт зазначених фруктів з Колумбії майже в 32 рази.

Про це згідно з даними Держстатистики повідомляє «АПК-Інформ».

Так, за сезон 2016/17 Колумбія відвантажила на український ринок 41 тис. тонн бананів, тоді як у попередньому сезоні цій країні вдалося експортувати в Україну всього 1,3 тис. тонн зазначеної продукції.

Проте, незважаючи на таке різке збільшення експорту, Колумбія так і залишилася на третьому місці в рейтингу основних постачальників бананів в Україну: на частку цієї країни в минулому сезоні припало всього 16% від імпорту. У той же час, лідерами традиційно виступали Еквадор і Коста-Ріка, частка яких становила 61% і 20% відповідно.

Всього ж за вересень–серпень 2016–2017 років Україна імпортувала 282 тис. тонн бананів, а це в 1,7 разу більше, ніж у попередньому сезоні і є максимальним показником за останні чотири сезони. Зростання поставок експерти ринку пов’язують зі збільшенням споживання даних фруктів в країні. При цьому, що наразі саме банани вважаються головними конкурентами яблук на українському ринку.

Нагадаємо, в Україні в розпалі виноградний сезон. На плодоовочевих розкладках переважає вітчизняна ягода, у супермаркетах — в основному імпортна з Туреччини, Молдови та інших країн. Але якщо брати ситуацію на ринку протягом всього року, то співвідношення українського винограду до імпортного становить 20% до 80%, відповідно.