Україна зайняла лідируючі позиції за ростом цін на продукти

logo


Україна посіла сумнівне перше місце серед країн Європи за показниками зростання цін на продукти харчування, де вартість споживчого кошика за рік підскочила на більш ніж 15%.

За інформацією Державної служби статистики, сало зросло на 67%, свинина – 47%, яловичина – 34%, а курятина – “лише” на 32%, пише Народна Правда з посиланням на mariupol.tv.

Молочні продукти зросли, в середньому, на 30%, а хліб – на 20%.

У свою чергу цукор, ціни на рослинну олію та яйця залишилися практично незмінними.

І лише гречка подешевшала на 25%.

Цей стрибок цін експерти пояснюють тим, що за останні 26 років кількість худоби в країні найнижча. Та й ціни на харчі зростають швидше, ніж зарплати і пенсії українців.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.

До того ж, хвиля подорожчання продуктів накрила всі магазини і ринки, причому рекордсменами виявилися традиційні сезонні продукти, якими так багата осіння пора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.