Україна випередила Європа по одному з показників

logo


Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: м’ясо, продукти харчування, ціни

У країнах Східної Європи можна знайти свинину на 10 гривень за кілограм дешевше, впевнений аналітик.

9907_1463056725_1431429624_kloppex_ru_myaso_kuski_zelen.jpg (108.02 Kb)

У деяких українських торгових мережах середні ціни на свинину вищі, ніж в країнах Європейського Союзу. Про це повідомив аграрний експерт Олексій Дорошенко.

«Якщо ви вважаєте, що ціни на продукти в Україні на рівні європейських, то помиляєтеся. Вони нерідко бувають вищі за європейські. Середня ціна на свинину з кісткою за даними Держстату є 101,3 грн, а вирізка свинини кістки для гриля або відбивною, в українському гіпермаркеті вже продається по 159,99 грн», – написав Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман заявив про кінець економічної кризи в Україні

У той же час, за його словами, в Литві і Румунії ціна на той же м’ясо склала 149,2 грн, в Угорщині – 152,7 грн, а в Польщі – 158,4 грн.Як повідомлялося, епідемія чуми свиней, яка вже кілька років бушує в Україні, призвела до скорочення поголів’я свиней, що, в свою чергу, стало причиною зростання цін на м’ясо і м’ясні вироби. Так, за останні 10 днів серпня в «соціальному» споживчому кошику подорожчали 60% продуктів харчування, а ціни на свинину побили рекорд, вперше перевищивши 100 грн/кг.

При цьому, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в найближчі тижні в Україні очікується зниження цін на м’ясну продукцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: