Україна продовжує пасти задніх у запровадженні принципів «зеленої» економіки

logo


Україна продовжує пасти задніх у запровадженні принципів «зеленої» економікиДнями Український Центр «Розвиток КСВ» організував зустріч у форматі Green Hub під назвою «Еко-додатки для еко-відповідальності». Відтак експерти та представники бізнесу обговорили важливі інтерактивні інструменти, що існують у світі та Україні, й які заохочують людей до відповідальної довкільної поведінки. Сам захід відбувся за підтримки «Програми сприяння зеленій модернізації української економіки».

Зазначимо, що згадана програма спрямована на те, щоб державні установи, малі та середні підприємства, а також професійні об‘єднання кращим чином використовували передові знання та нові інструменти задля розвитку зеленої економіки. Програма зеленої економіки фінансується Федеральним міністерством економічного розвитку та співробітництва Німеччини (BMZ) з лютого 2014 р. по березень 2017 р. на трьох рівнях: національний рівень (Міністерство економічного розвитку та торгівлі); регіональний рівень (державні установи, організації недержавного сектору, окремі великі підприємства, малий та середній бізнес, представники громадянського суспільства, бізнес асоціації та торгово-промислові палати); рівень компаній (надавачі бізнес-послуг).

В межах заходу Юлія Мельник, голова правління ГО «Еколтава», презентувала нині доступні для широкого загалу «зелені» додатки та інформаційні ресурси:

— Let’s do It Ukraine — український додаток всесвітнього руху, що допомагає організовувати суботники, сортувати сміття вдома, шукати найближчі пункти прийому вторсировини.

— Інтерактивна мапа Міністерства екології і природніх ресурсів — мапа несанкціонованих сміттєзвалищ. Жителі України можуть їх фотографувати та завантажувати на цю карту з даними геолокації. А Мінприроди, принаймні, повинно хоч якось реагувати на ці звернення.

— PV – Solar Power System — допомагає розрахувати необхідну потужність сонячних панелей у власному обійсті, і, навіть, дистанціно повернути їх до сонця за допомогою мобільного пристрою.

— Калькулятор енергоефективності CLEEN — калькулятор що допомагає розрахувати першочергові заходи, щоб зробити ваш дім чи установу більш енергоефективними та економити на цьому кошти (розрахувати утеплення, заміну вікон, обладнання тощо). Калькулятор також ефективний для енергоменеджерів міст.

В цілому ж більшість учасників заходу визнали, що ще не готові встановлювати у своїх індивідуальних і корпоративних гаджетах еко-додатки. І можливо має пройти 2-5 років, щоб це запрацювало. Але сама ідея збору таких додатків в одному місці є правильною, і дуже актуальною.

Ігор Галущак