Україна може приєднатися до Міжнародної організації винограду та вина

logo


Україна може приєднатися до Міжнародної організації винограду та вина

Питання приєднання України до Міжнародної організації винограду та вина (OIV) Кабінет Міністрів може розглянути 16 листопада.

«Завтра (в четвер, 16 листопада — ІФ) у Кабінеті міністрів України відбудеться зустріч із першим віце-прем’єр-міністром — міністром економічного розвитку і торгівлі, де офіційно обговорять приєднання України до Міжнародної організації винограду та вина», — повідомив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко в кулуарах Національного виноробного форуму в середу.

За його словами, для приєднання до OIV міністр аграрної політики та продовольства або уряд мають направити в організацію листа-звернення.

«Якщо ми на урядовому рівні прийматимемо встановлені міжнародні правила, це дасть змогу дерегулювати роботу наших підприємств, дасть можливість говорити про стабілізацію ситуації в галузі, приведе до зростання виробництва, а в подальшому — до збільшення продажу», — зазначив В.Кучеренко.

За словами гендиректора, OIV об’єднує понад 1 тис. експертів із 46 країн світу. Після приєднання до неї Україна отримає можливість користуватися науковими досягненнями, розробками та порадами експертів.

«Членський внесок залежить від площі насаджень, при цьому оцінюється здатність галузі. Орієнтовно внесок становитиме EUR12 тис. на рік», — додав В.Кучеренко.Читайте также: