Україна має великий потенціал для суттєвого збільшення виробництва бобових ― Шеремета

logo


Сьогодні світовий ринок потребує значної кількості нішевих культур, серед яких основне місце займають бобові культури. Ці культури є дуже привабливими з економічної точки зору, зокрема, для середніх та малих виробників, тому завдання Мінагрополітики полягає у сприянні збільшенню долі бобових культур у структурі агровиробництва.

Україна скорочує експорт гороху в Індію
Рентабельність рослинництва знизиться на 43%

Про це заявив заступник міністра агрополітики з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета, передає прес-служба відомства.

«Важливість бобових культур обумовлена не тільки їх високим експортним потенціалом, а й ефективністю в системі сівозмін та збереження родючості ґрунтів. Важливо відмітити, що виробництво бобових культур поступово збільшується в Україні ― минулого року було зібрано близько 880 тис. тонн бобових. У поточному році ми розраховуємо отримати лише гороху понад 1 млн тонн, і я впевнений, що за іншими культурами ми також побачимо зростання об’ємів виробництва», ― зазначив Шеремета.

Нагадаємо, згідно з даними офіційної статистики, за перші 4 місяці 2017/18 МР (липень–жовтень) Україна експортувала 452,2 тис. тонн гороху, що у два рази перевищило показник аналогічного періоду 2016/17 МР і лише на 3% поступилося підсумками всього попереднього сезону (465,5 тис. тонн).