Україна має можливість повністю відмовитися від імпорту газу, – Ляшко (ВІДЕО)

logo


Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що Україна може значно збільшити видобуток власного газу і згодом взагалі відмовитися від його імпорту.

Політик переконаний, що за рахунок збільшення видобутку власного вугілля і газу та масштабної енергомодернізації, є реальна можливість знизити тарифи на житлово-комунальні послуги.

«У наступному році планується збільшення фінансування субсидій до 70 мільярдів гривень. Натомість, на тому ж рівні (800 мільйонів гривень) залишаються видатки на енергомодернізацію – на заміну вікон, дверей, котелень. Ми добиваємося, щоб, як мінімум, 10% від суми фінансування субсидій йшли на енергомодернізацію, щоб люди менше сплачували за комунальні послуги», – наголосив Ляшко.

Політик стверджує, енергонезалежність країни – це питання національної безпеки.

«Ми наполягаємо на зниженні рентної ставки на видобуток власного газу. Сьогодні вона становить 29%. Ми хочемо встановити цю ставку для свердловин глибиною до 5000 метрів на рівні 12%, а більше 5000 метрів – 6%. Для цього потрібні великі інвестиції. Тому ми пропонуємо, щоб рентна ставка на нові свердловини була 6% замість 29%. Якщо наші ініціативи будуть прийняті, Україна зможе вдвічі збільшити видобуток власного газу і через 5 років взагалі відмовитися від його імпорту», – пояснив лідер Радикальної партії.

Ще один важливий крок до зниження тарифів, на думку Ляшка, повернення до державної власності газорозподільчих мереж.

«Фірташ, Льовочкін і Бойко сьогодні користуються газорозподільчими мережами безоплатно, мільярди від цього кладуть собі у кишені, а рахунки виставляють українцям. Ми хочемо, щоб ці кошти йшли до державного бюджету. Ми запропонували ухвалити поправку, за якою встановлюється орендна палата для власників «Облгазів» – олігархів Фірташа, Льовочкіна і Бойка. Якщо ця поправка буде прийнята, держбюджет додатково щорічно поповнюватиметься на 1,5 мільярдів гривень», – підсумував народний депутат.Читайте также: