Україна і Білорусь узгодили розвиток судноплавства на Дніпрі

logo


НОВИНИ

Економіка

Інфраструктура

Політика

44перегляди

6 грудня 2017, 17:03

Україна і Білорусь узгодили розвиток судноплавства на ДніпріФото Микола Дудка

Україна і Білорусь узгодили проект дорожньої карти з деталізацією та етапами реалізації проектів з розвитку судноплавства на річках Дніпро і Прип’ять. Про це повідомляється на веб-сайті Мінінфраструктури.

Згідно з повідомленням, відповідні документи було підписано під час зустрічі з міністром транспорту Білорусі Анатолієм Сиваком у Києві.

Міністерство зазначає, що забезпечення умов для здійснення транзитних перевезень вантажів водним транспортом територією України, в тому числі з використанням суден класу «річка-море», є одним із пріоритетних напрямків розвитку відносин між державами.

Реалізація положень дорожньої карти вимагає фінансових ресурсів, які планується залучити від міжнародних фінансових установ і донорів: у зустрічі взяли участь представники Європейського інвестиційного банку, Європейського банку розвитку і реконструкції та представництва ЄС в Україні.

Також вказується, що сторони домовилися про збільшення квоти дозволів на міжнародні автомобільні перевезення пасажирів та вантажів до 65 тис. одиниць: розбивка за типами та видами дозволів буде здійснюватися з урахуванням потреб перевізників обох країн.

Як писав Mind, понад 80% усіх вантажів перевозить «Укрзалізниця». Однак підвищення тарифів залізниці, великі інфраструктурні проблеми та дефіцит рухомого складу, що зростає, змусять вантажовідправників шукати іншу альтернативу для перевезення вантажів.