Україна готує позов проти Росії щодо заборони на ввезення фітосанітарної групи товарів

logo


Наталія Микольська

Наталія Микольська

КИЇВ. 9 вересня. УНН. Україна готує черговий позов проти Росії у Світовій організації торгівлі, що стосується обмежень ввезення продовольчих товарів. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомила перший торговий представник України Наталія Микольська, передає УНН.

«Ми готуємо ще один позов, про який досить давно говоримо. Він для нас найскладніший з точки зору збору доказової бази. Він стосується обмежень ввезення продовольчих товарів, це так звана фітосанітарна група, товари, ввезення яких обмежений санітарними нормами», — повідомила Микольська.

Вона зазначила, що українська сторона довго аналізувала все ті продовольчі товари, на які накладається обмеження на ввезення, «і вирішили обмежитися лише тими позиціями, за якими у нас є хороша доказова база».

«Зараз ми вже фіналізіруем запит на проведення консультацій у даній справі і збираємося його подати найближчим часом», — також зазначила перший торговий представник України.

Вона не уточнила, коли саме буде поданий даний запит. У той же час вона зазначила, що історія суперечок РФ по фітосанітарним нормам свідчить, що Україна — не перша країна, яка зіткнулася з цією проблемою «і більшість наших попередників свої права відстояли, що як мінімум говорить про те, що РФ дійсно маніпулює цими нормами , використовуючи їх як інструмент впливу і шантажу, а не безпеки».

За словами Микольської, вже завершилося аналогічну справу ЄС проти Росії на користь ЄС.

«За кількістю скарг, які озвучуються на комітеті, можна зробити висновок, що політика РФ по санітарним нормам і захисту прав споживача не зважена навіть щодо тих країн, з якими у РФ немає відвертого протистояння, що вже тоді говорити про Україну», — зазначила чиновниця.

Нагадаємо, Україна і Росія судяться за чотирма справами в рамках СОТ.