У НБУ заявили про фінальну стадію переговорів з Мінфіном щодо репрофайлінгу ОВДП

logo


КИЇВ. 14 вересня. УНН. У Національному банку України заявили, що переговори з Міністерством фінансів щодо репрофайлінгу облігацій внутрішньої державної позики у портфелі НБУ перебувають на «зрілій стадії». Про це сьогодні сказав на прес-конференції заступник голови Національного банку України Олег Чурій, передає кореспондент УНН.

«Ми не припиняли переговори. Міністерство фінансів, згідно з бюджетною резолюцією, має право провести репрофайлінг цього року. На сьогодні переговори на зрілій стадії. Я думаю, що в найближчий час ми вже повідомимо про результати цих переговорів», — сказав О.Чурій.

У травні Кабінет міністрів схвалив випуск ОВДП на 229 млрд грн з погашенням у 2015-2047 роках для обміну ОВДП з погашенням у 2017-2030 роках.

Репрофайлінг, за даними НБУ, має на меті полегшення навантаження на державний бюджет за рахунок зміни строків погашення та обслуговування ОВДП, які тримає Національний банк. Також у НБУ вказали, що процес спрямований на сприяння проведенню виваженої фіскальної політики, яка буде збігатися з цілями НБУ щодо забезпечення низької та стабільної інфляції та буде уможливлювати ефективну реалізацію режиму інфляційного таргетування.

Нагадаємо, НБУ зберіг прогноз зростання золотовалютних резервів до 20 млрд дол. до кінця року.