У МВФ не бачать сенсу ставати пенсіонерами в Україні

logo


Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ, пенсії

Заступник голови МВФ вважає, що в нашій країні є великі проблеми з пенсійною системою.

2250_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

В Україні важливо провести пенсійну реформу. Про це заявив перший заступник голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон.

«Пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей. Немає ніякого сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію в більш ранньому віці, щоб отримувати малі пенсійні виплати, які не здатні забезпечити гідну і стабільне життя. Потрібно це вирішити через пенсійну реформу», – зазначив Ліптон.

Нагадаємо, до кінця вересня депутати ВР обіцяють ухвалити в цілому закон про пенсійну реформу, запропонований Кабміном і ухвалений в першому читанні 13 липня. При цьому пенсійна реформа передбачає, що з 1 жовтня вже повинні початися виплати осучаснених (підвищених з урахуванням зростання зарплат) пенсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може зірвати «куш» на 50 млрд.: деталі допомоги

Як відомо, урядовий проект пенсійної реформи не передбачає прямого підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу. Для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги визначатиметься виходячи з рівня доходів родини пенсіонера.

Також реформа скасовує призначення пенсій держслужбовцям за вислугу років і вводить єдину формулу розрахунку розміру пенсій, яка прив’язує його до обсягу внесків до Пенсійного фонду протягом життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: