У МВФ назвали умови для чергового траншу

logo


Аби Міжнародний валютний фонд зміг завершити четвертий перегляд програми співпраці з Україною та розпочати новий етап співробітництва, нашій країні потрібно спочатку виконати деякі обов’язкові умови.

Для отримання п’ятого траншу від МВФ, український парламент повинен затвердити пенсійну реформу й прискорити приватизацію, пише Народна Правда з посиланням на УНІАН.

Окрім того, як заявив директор з комунікацій МВФ Джеррі Райс, Україні також потрібно показати світовій спільності дійсно реальні результати в боротьбі з корупцією.

Саме ці чинники, наголосив Райс на брифінгу в Вашингтоні (США), стануть ключем для того, аби програма співпраці продовжилася.

Утім, за словами представника МВФ, ще досить важливими умовами продовження програми стане й прихильність енергетичної та фіскальної політики України цільових показників, які передбачені Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд відклав виділення чергового, п’ятого траншу Україні до осені поточного року через затримку Верховною Радою термінів прийняття ключових реформ.

Відкрита в березні 2015 р. чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів з першим траншем у 5 млрд доларів передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 р. ще трьох траншів по 1,63 млрд доларів та зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до 0,61 млрд доларів.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко попросив зняти питання про запуск ринку землі з порядку денного, і глава МВФ Крістін Лагард начебто погодилася. Таким чином, пункт про необхідність земельної реформи буде вилучено з меморандуму України та МВФ.

Раніше повідомлялося про те, що український парламент може розглянути зміни до законодавства, що стосуються впровадження ринку землі, але вже після канікул.

Тим часом, Україна посіла третє місце в рейтингу найбільших тіньових економік світу. Гірша ситуація лише в Нігерії і Азербайджані. Росія в рейтингу на четвертій позиції.

В останні два роки показник бідності в Україні впав нижче рівня Пакистану та Нігерії. З 2015 року Україна перейшла в ранг відсталих країн, яким міжнародні організації роздають гуманітарну допомогу, політкоректно називаючи їх «що розвиваються».