У Кабміні знайшли нове джерело доходу на 2018 рік

logo


Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: Кабмін, сигарети

Вчора Верховна Рада проголосувала в першому читанні Бюджет-2018, а також прийняла кілька з’єднаних законів — зокрема, щодо підвищення акцизів і ренти.

3686_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів український політолог Олексій Голобуцький.

За його словами, Україна поступово наближається до європейських реалій: до 2020-го акциз на сигарети повинен поступово досягти 90 євро з 1000 штук. У 2018-му перший етап підвищення принесе в бюджет майже 12 мільярдів гривень. Так само зростає рента за користування водними і лісовими ресурсами, а також надрами, крім видобутку корисних копалин, — це ще плюс 716 мільйонів на Бюджет-2018.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні введуть абонплату на гарячу воду та опалення

Політолог зазначив, в той же час прийнято освітні субвенції для сільських шкіл і внесені зміни в принцип застосування «дотацій вирівнювання»: в результаті місцеві бюджети перерахують до центрального бюджету в кілька разів менша, ніж сума, від перевиконання по бюджетним надходженням, а по деяким частинам Київ не тільки не займе частку надходжень, хоча в цьому році забрав, але і навпаки, відправить на місця певну суму дотацій. Тобто, процес децентралізації поступово отримує живе економічне наповнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: