У ЄС спростили експорт для кількох видів українських товарів

logo


Відтепер мед, томати, пшеницю і кукурудзу можна буде експортувати без митних зборів.

Додаткові торгівельні преференції Європейського Союзу для України наберуть чинності 1 жовтня. Виняток складуть тільки квоти на експорт ячменю, пшениці й кукурудзи, що почнуть діяти з 1 січня наступного року.

Таку заяву зробили єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем і торговий представник України Наталія Микольська, повідомляє УНІАН.

«Це добра новина для українських експортерів. Кілька важливих сільськогосподарських і промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування митних зборів. Це є важливою ознакою продовження відчутної економічної й політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та її реформ», — йдеться в повідомленні.

Відтепер Україна без мита експортуватиме до ЄС великі обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса і ячмінних круп та гранул, а також перероблених помідорів, натурального меду і виноградних соків.

Читайте також: У ЄС узгодили торгові преференції для України на ближчі три роки

Торгові преференції стосуються також деяких галузей промисловості, зокрема українського взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів і побутової електроніки.

Нагадаємо, що рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій ухвалили у Європарламенті 13 вересня. Документ підписали президент Європейського парламенту Антоніо Таяні та заступник міністра з питань справ Євросоюзу головуючої у ЄС Естонії Матті Маасікас.

Згідно з цим документом, Україна отримає додаткові квоти на експорт вітчизняного продовольства. Зокрема, встановлено такі річні значення: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн. Преференції введуть на термін до трьох років як доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі. Читайте также: