Турчинов переконує, що указ про санції проти російських ресурсів уже набув чинності

logo


Він порадив провайдерам уже блокувати російський контент.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявляє, що указ про санкції щодо російських веб-ресурсів вже набув чинності.

Про це пише «Українська правда».

За його словами, ці сайти використовувалися для незаконного збору інформації, через мережі застосовувалася пропаганда. Приміром, мережу Вконтакті застосовувався піратський контент.

«Уже зараз я звертаюся до провайдерів, доки СБУ готує інформаційні листи, які прийдуть завтра — починайте вже сьогодні блокувати російський контент», — сказав Турчинов.

За словами секретаря РНБО, деякі російські сайти використовувалися для стеження та кібератак.

«Друзі, ніякого наступу тут немає. Ми просто захищаємо нашу державу… Указ вступив в дію, його потрібно виконувати», — додав він.

За його словами, СБУ разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства щодо механізму блокування інтернет-ресурсів, які потрапили під санкції.

Турчинов зауважив, що «значна частина інтернет-провайдерів уже має технічну можливість блокувати ці ресурси».

Щоправда, заборона доступу до соціальних мереж Одноклассники і ВКонтакте, а також до Яндексу в Україні має набрати чинності не пізніше 1 червня 2017 року. Відповідний указ президента Петра Порошенка про заборону доступу до цих ресурсів повинен бути оприлюднений державною мовою в офіційних виданнях не пізніше, ніж у 15-денний термін після підписання. Зокрема, такими офіційними друкованими виданнями є «Офіційний вісник Президента України», газета «Урядовий кур’єр».

Читайте також: Соціологи підрахували, яку аудиторію мали заблоковані в Україні російські сайти

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко 15 травня вів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів щодо низки російських компаній. Обмеження стосуються серед іншого соцмереж «Вконтакте», «Одноклассники» та сервісів «Яндекс».Читайте также: