Турчинов: финансовое обеспечение безопасности и обороны страны остается одним из главных приоритетов бюджетной политики на 2018 год

logo


«Фінансове забезпечення безпеки і оборони країни залишається одним із головних пріоритетів бюджетної політики на 2018 рік», — так прокоментував Секретар РНБО Олександр Турчинов збільшення оборонного бюджету на наступний рік до 163 млрд 268 млн гривень.

«За  рішенням РНБО обсяг фінансування оборонно-безпекового бюджету в наступному році буде на рівні 163 млрд 268 млн гривень, з них 156 млрд 893 млн грн – з загального фонду, і 6 млрд 375 млн грн – зі спеціального», — сказав О. Турчинов.

Секретар РНБО наголосив, що одним із важливих питань фінансування сектору безпеки і оборони є «збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, в основі якого є збільшення посадових окладів та окладів за військові звання».

«Пріоритетним напрямом бюджетного фінансування також визначені створення нових видів озброєння та військової техніки, зокрема виробництво сучасного високоточного ракетного та артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, боєприпасів та високоточних засобів ураження; виконання Державної цільової програми створення та виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії», — додав він.

За словами О. Турчинова,  особлива увага приділятиметься також інтенсивній бойовій підготовці частин та підрозділів ЗСУ та інших військових формувань, а також облаштуванню державного кордону.

«Крім того, з огляду на безпекову ситуацію, пріоритетами будуть реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016-2020 роки; посилення контррозвідувального захисту та боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю», — зазначив  О. Турчинов.

Окрім того, на засіданні РНБО були розглянуті та прийняті Концепція забезпечення контррозвідувального режиму в Україні та Концепція реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і  в особливий період.

Також, за словами Секретаря РНБО, вперше в нашій державі унормоване питання «щодо створення та діяльності Ставки Верховного Головнокомандувача як органа стратегічного керівництва ЗСУ, іншими  військовими формуваннями та правоохоронними органами в особливий період».Читайте также: