ТПП України спільно з казахстанським бізнесом домагатиметься зниження ставок на транзит товарів через Азербайджан та Грузію

logo


Торгово-промислова палата України спільно з казахстанськими компаніями домагатиметься зниження ставок на транзит товарів через Азербайджан та Грузію, повідомив віце-президент організації Сергій Свистіль на брифінгу у рамках виставки EXPO 2017.Astana. Future energy.

«Ми підписали меморандум про взаєморозуміння із Зовнішньоторговельною палатою Казахстану, ми підписали меморандум з Асоціацією підприємців Астани, щоб об’єднати казахстанський бізнес, який працює в Україні, і за рахунок об’єднання отримати знижки на транзитний тариф через Азербайджан та Грузію», — сказав він.

С.Свистіль нагадав, що товарообіг між Казахстаном і Україною серйозно постраждав через перекриття та обмеження транзиту Росією.

«У нас було $3 млрд товарообігу, нині — лише $1 млрд. Треба попрацювати для того, щоб ми повернулися до тих обсягів, які були в 2013 році. Причина падіння одна — це транзит через РФ, який нині неможливо здійснювати. Необхідно працювати над іншим маршрутом: Казахстан-Азербайджан-Грузія-Україна», — зазначив віце-президент ТПП.

С.Свистіль додав, що зниження Україною портових зборів є позитивним кроком на шляху до активізації товарообігу з Казахстаном через Азербайджан-Грузію.

Як повідомлялося, Казахстан є одним із найбільших торговельних партнерів України серед країн Центральної Азії. Посідає третю позицію за обсягом товарообігу серед країн СНД та 21-ше місце — серед країн світу.Читайте также: