Товаровиробники щороку втрачатимуть близько 10 млрд грн

logo


Проголосовані парламентом зміни в Податковий кодекс України завдадуть щорічних збитків товаровиробникам олійних та технічних культур на суму 10 млрд грн ($400 млн). Таку оцінку в ексклюзивному коментарі виданню дав нардеп з «Самопомочі» Івана Мірошінченка, який голосував проти прийняття таких поправок.

Нагадаємо, що такі поправки проголосували депутати двох ворогуючих бізнес-груп – «птахівників» та «олійників». Як відомо, останнім часом вони «роздирали» парламент своїми підкилимними «війнами» за прямі бюджетні дотації. Вчора Рада проголосувала в цілому за бюджет, а також – за продовження ще на рік мораторію на продаж земель с/г призначення.

Зміни до Податкового Кодексу отримали перед самим голосуванням. Почали їх вичитувати і знайшли дуже цікаві речі. Без погодження і попередження, у таємному режимі було внесено правки 180 і 182. Їх суть – при експорті олійних соняшникових та технічних культур із України не буде повертатися ПДВ. Це та дискримінаційна норма, яку раніше бачили, коли не було повернення ПДВ на зернову групу. Аби її повернути, боротьба тривала довго. Навіщо? Адже завдяки їй зросла внутрішня ціна для товаровиробників на ці сільгоспкультури. Проголосовані поправки зруйнували весь позитив для аграріїв. Адже вже з завтрашнього дня буде знижена закупівельна ціна для товаровиробників переробниками, а також – експортерами. Причина проста – держава не повертатиме їм ПДВ. Тобто, у кишені фермерів утворилася «дірка» на 10 млрд грн щорічно», ‒ підсумував він.

У доларовому еквіваленті, за його слвоами ‒ це близько $300-400.