Товарообіг між Україною та Грузією зріс на 11%

logo


Обсяг торгівлі між Україною та Грузією за 10 місяців 2017 року склав майже $400 млн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року товарообіг збільшився на 11% або $38 млн.

Україна залишається в списку найбільших постачальників кукурудзи на світовий ринок
Сільгоспвиробники Луганщини об’єднаються для будівництва елеваторів та експорту

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Україна та Грузія планують посилити взаємодію у правоохоронній сфері та налагодити обмін інформацією про товари та транспорті засоби, які перетинають державний кордон.

За словами в. о. голови ДФС Мирослава Продана, перспективним напрямом є спільна робота українських та грузинських митників у рамках Програми з контролю за контейнерами, що реалізується Управлінням по наркотикам та злочинності ООН. Грузія вже є учасником цього проекту, а Україна ― завершує узгодження Меморандуму про участь країни у зазначеній програмі зі структурами ООН та міністерствами і відомствами.

Він також зазначив, що незважаючи на існування двосторонніх документів та угоди у рамках ГУАМ, на сьогодні ще так і не запрацював обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають державний кордон країн. Причина у технічних проблемах, тому сьогодні важливо активізувати процес по їх вирішенню, що особливо важливо в контексті реалізації проекту «Новий шовковий шлях».

Під час зустрічі з першим заступником Міністра фінансів, Генеральним директором Служби доходів Грузії Гіоргі Табуашвілі також обговорювалися заходи щодо приєднання України та Грузії до пан-євро-середземноморської Конвенції щодо преференційних правил походження (Пан-Євро-Мєд), законопроект щодо ратифікації якої 10 листопада було ухвалено Верховною Радою. Після приєднання країн до цієї Конвенції мають відбутися двосторонні переговори щодо застосування преференціальних правил походження товарів Конвенції.

Нагадаємо, Україна та Ізраїль можуть підписати угоду про ЗВТ на початку 2018 року.