Топ-5 регіонів з найбільшим зростанням споживчих цін

logo


Українська асоціація постачальників торговельних мереж порахувала, скільки українці витрачають сім’єю на продукти та як змінився рівень життя у регіонах за останні півроку. Про це повідомив депутат об’єднання «Самопоміч», генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

За словами Дорошенка, ціни в Україні впритул підійшли до європейських через постійне  підвищення, а співвідношення заробітків до рівня розвинених країн не наблизилося ані на крок.

В уявленні більшості наших громадян Україна довгий час була країною небагатою, але й недорогою. За останні три роки це змінилося», – констатує генеральний директор Асоціації.

Він додає, що велику роль у тому, яку країну вважати бідною, а яку — багатою, грає частка заробітку, яка витрачається сім’єю на продукти.

Англієць витрачає на продукти та безалкогольні напої 9% своїх витрат, німець — менше 12%, а литовець — 25%. Гаманець українця після купівлі продуктів стає меншим уполовину», – зазначив Дорошенко.

За результатами дослідження Асоціації, було визначено:

Топ-5 регіонів із найбільшим зростанням споживчих цін:

1. Херсонщина – 8%2. Миколаївщина – 7%3. Івано-Франківщина – 7%4. Київ – 7%5. Одещина – 7%.

ТОП-3 регіонів із падінням середньої зарплати:

1. Луганщина – 7%2. Київ – 5%3. Одещина – 3%.

ТОП-5 регіонів із найбільшим зростанням середньої зарплати:

1. Івано-Франківщина – 18%2. Кіровоградщина – 15%3. Житомирщина – 14%4. Вінниччина – 14%5. Дніпропетровщина – 14%.

ТОП-5 регіонів по падінню рівня життя:

1. Луганщина – 13%2. Київ – 12%3. Одещина – 10%4. Рівненщина – 6%5. Буковина – 1%.